середа, 30 листопада 2022 р.

20 років у шкільній бібліотеці

 

Так, я – книгар! Не лікар. Не аптекар.

Не інженер. Не вчитель. Не банкір...

Я більше: Я- Книгар! Бібліотекар !

На заздрість всім , всьому наперекір!


пʼятниця, 25 листопада 2022 р.

Голодомор 1932-1933 років

 

Запали свічку пам'яті 26 листопада о 16:00 у День пам'яті жертв Голодомору та політичних репресій!


Голодний Дух - День пам'яті жертв Голодомору .Мультфільм

 ЗАБОРОНЕНІ ТА НЕВІДОМІ ФОТО ГОЛОДОМОРУ 1932–1933 РОКІВ: СТВОРЕНО УНІКАЛЬНУ ФОТОБАЗУ


"Жовтий князь" Василь Барка

Роман "Жовтий князь" Василя Барки, представника української діаспори у Сполучених Штатах Америки, написаний у 1958 - 1961 роках і відомий у багатьох країнах світу. Автор розкриває одну з найстрашніших сторінок в історії українського народу і розповідає про голодомор 1933 року, який йому довелося пережити. Письменник створює символічний образ Жовтого князя, демона зла, що несе з собою руйнування, спустошеність, сіє страждання і смерть серед людей. Читати роман можна за посиланням: https://cutt.ly/d1tsdaP
Для тих, хто не може виділити час на читання, пропоную послухати аудиокнигу: https://www.youtube.com/watch?v=5dhpyZp4HGw
👇П’ять видань на тему Голодомору 1932–1933, які можна безкоштовно завантажити на сайті Українського інституту національної пам’яті
1️⃣ «Репресовані» щоденники. Голодомор 1932–1933 років в Україні»
Це збірка щоденників та нотаток семи очевидців Голодомору, які не сподівались, що їхні записи будуть опубліковані. Селянин, учителька, студент, партієць – вони не ставили перед собою мету написати історію Голодомору, а лише фіксували свої почуття, писали про те, що бачили. Записи вціліли, як це не парадоксально, завдяки радянським спецслужбам. Для чекістів це були речові докази, свідчення «контрреволюційної діяльності» авторів. Їхні нотатки чи щоденники були долучені до кримінальних справ.
Завантажити: https://cutt.ly/EMRSBpt
2️⃣ «Людяність у нелюдяний час»
Книга розповідає про доброчинців, які в 1932–1933 роках допомагали вижити тим, хто голодував. У виданні подано інформацію про понад 180 праведних людей часів Голодомору, прізвища та імена яких встановлені на основі документальних даних та усних свідчень.
Завантажити: https://cutt.ly/eMRS59s
3️⃣ «Скажи про щасливе життя»
Це збірка спогадів сільської вчительки Анастасії Лисивець про Голодомор. У книзі зібрані оповіді дівчини, на долю якої випало пережити геноцид. Авторка мала письменницький хист, добре чуття композиції, точне й пронизливе відчуття деталі, живої фрази, драматичної ситуації. Твір написаний у 70–80-ті роки минулого століття «в шухляду», для нащадків на прохання вже дорослих дітей та чоловіка авторки. Упорядкувала спогади Наталка Білоцерківець.
Завантажити: https://cutt.ly/8MRDEHz
4️⃣ «По той бік себе»
Це книга психологині Ірини Реви про соціально-психологічні й культурні наслідки Голодомору та сталінських репресій. Занижена самооцінка, прагнення «не висовуватися» і «не йти проти начальства», патерналізм, пошук «сильної руки» й того, хто «прийде й порядок наведе» – все це програма виживання, яка виробилася внаслідок геноциду. Ірина Рева детально аналізує механізми, які були запущені в людській психіці, та дає відповіді на питання, що з цим робити.
Завантажити: https://cutt.ly/8MRFeZl
5️⃣ «Пам’ять роду»
До книги увійшли 16 історій, зокрема історії родин письменника та політв’язня Олеся Бердника, письменника й публіциста Сергія Плачинди, які дивом вижили в роки Голодомору; розповідь про бабусю письменниці Тетяни Лемешко, яка через геноцид втратила чоловіка та 11 дітей. Свої родинні історії розповіли поетка Наталка Поклад, актор Олександр Ігнатуша та інші. Видання містить фрагменти книги Олеся Бердника «Пітьма вогнища не розпалює» та оповідання Оксани Шалак «Торбинка». Книга покликана спонукати кожного дізнатися більше про історію своїх родин під час Голодомору.
Завантажити: https://cutt.ly/4MRFdio

Майстер-клас


 


Для тих, хто бажає самостійно оволодіти такими знаннями, запрошуємо на сторінки з матеріалами майстер-класу за покликаннями https://cutt.ly/XM78cIh або https://cutt.ly/dM74PG0. Бажаємо всім плідно використовувати знання в своїй професійній діяльності.

 Для практичних завдань були запропоновані теми:

середа, 23 листопада 2022 р.

6 фільмів на 6 грудня


До Дня збройних сил України ми зібрали 6 знакових фільмів про українських військових у війні на Донбасі, які можна подивитися всією родиною.

6 знакових фільмів про українських військових у війні на Донбасі, які можна подивитися всією родиною



    21 листопада ми відзначаємо День Гідності та Свободи. Саме в цей день почалися дві сучасні революції в Україні, коли мільйони громадян стали на захист своїх свобод та демократичних цінностей. Пропонуємо вам добірку з 10 фільмів, які показують найдраматичніші сторінки української історії.

10 фільмів, за якими можна вчити історію України

пʼятниця, 18 листопада 2022 р.

Читаємо, купуємо сучасні книги

 Здолай булінг разом із героями казок

Е. Форнасарі


Ви точно впізнаєте цих дванадцятьох відомих лиходіїв-булерів із відомих казок: зведених сестер з казки про Попелюшку, Людожера з казки про Хлопчика-Мізинчика, Королеву-мачуху з казки про Білосніжку та інших. Іноді заздрісні чаклунки, люті велетні та страшні вовки не надто відрізняються від булерів, яких ти можеш зустріти у школі, в парку, на футбольному полі чи в інтернеті. Дізнавайся, якими різними бувають булери і навчися давати їм відсіч. А часом буває так, що й самі булери потребують допомоги. Вони справді можуть змінитися і навіть перетворитися з кривдника на друга, усвідомивши причини та наслідки своєї поведінки. 
Джерело: КСД



Відомий автор манґа Мацуда Джюко надихнувся подіями лютого 2022 року, коли під час жорсткої ескалації російсько-української війни небо над Києвом героїчно боронили українські пілоти 40-ї бригади тактичної авіації
Подвиг українських асів породив легенду про Привида Києва, пілота МіГ-29, який за перші 30 годин російського вторгнення в Україну здобув шість повітряних перемог у небі над столицею: збив два Су-35, два Су-25, Су-27 і МіГ-29.

 Джерело:https://bookclub.ua/catalog/books/comics/privid-kiieva

Відверта розмова про вас, дівчата Л. Кокс

Із цієї книжки ти довідаєшся про все, що тебе непокоїть — від бюстгальтерів до булінгу. Дорослішання часом незмірно легшим, якщо знати, якщо знати, чого від нього чекати!
 Джерело: КСД

Психологія впливу та переконання. Як отримати все, що забажаєш

З. Чанс

 • Руйнуємо 10 хибних упереджень про силу впливу

• Станьте тим, з ким люди самі захочуть погодитись

• Топ-мислителька світового масштабу за версією Thinkers50

• Авторку називають сучасним Дейлом Карнегі

Джеррело: КСД

 

 «5 секретів щасливого життя» Маргарити Січкар — це відповідь на запит мільйонів людей по всьому світові. Авторка пропонує чіткі, зрозумілі і прості правила, виконуючи які крок за кроком, ви стаєте іншою людиною, ніби потрапляєте в нову реальність. Щастя стане частиною вас, а потім ви самі перетворитесь на ходяче щастя. Якщо ви давно не відчували радість життя, не пам’ятаєте коли востаннє безпричинно сміялися, ваше повсякдення схоже на бурю посеред пустелі, цей щоденник чекає саме для вас!

Навіщо вам ця книжка: ви усвідомите, чому раніше на щастя не вистачало часу, можливостей, і, навіть, сил знайдете свої сильні сторони та зрозумієте як будувати свій шлях до щастя зрозумієте, що чим ви щасливіші, тим більше ви змінюєте світ на краще.

Авторка пропонує чіткі, зрозумілі і прості правила, виконуючи які крок за кроком, ви стаєте іншою людиною, ніби потрапляєте в нову реальність. Щастя стане частиною вас, а потім ви самі перетворитесь на ходяче щастя

Джеррело:

https://bookclub.ua/catalog/books/psychology/5-sekretiv-shchaslivogo-jittya

 

 

 

Керуй своєю підсвідомістю

Джо Диспенза

 Як змінити своє життя, як зробити так, щоб не залежати від середовища, а бути по-справжньому успішним, щасливим і жити у злагоді зі своїм Я? Відповіді на ці запитання ви знайдете у книзі

Джеррело: https://bookclub.ua/catalog/books/psychology/keruy-svoieyu-pidsvidomistyu-1

 

 


 

четвер, 17 листопада 2022 р.

День Гідності та Свободи. Майдан - фортеця духу

На допомогу класним керівникам
Вистояли на Майдані, Переможемо і у війні!
Згадай подію, усвідом, проаналізуй, зроби висновки.


Рекомендую до впровадження у виховну роботу інформаційний ресурс бібліотекаря "Світоча" Пестрікової О.М. до Дня Гідності і Свободи.
До використання:




 

середа, 16 листопада 2022 р.

Тиждень безпеки дорожнього руху

 

   Від 14 до 20 листопада в Україні відбудеться 2-й етап Тижня безпеки дорожнього руху, який покликаний привернути увагу суспільства до проблем травматизму та смертності на українських дорогах і пошуку шляхів їх подолання в умовах воєнного часу.

Інформацію стосовно Тижня можна отримати з наступних джерел:
✔ сайт організатора: https://medtransvp.com.ua/ (розділ: Тиждень БДР);
✔ YouTube-канал «Безпечна країна»: http://www.youtube.com/c/Безпечнакраїна;
✔ соціальна мережа Facebook: https://www.facebook.com/tbdrua/.

Навчання. Інтерактивний плакат


   11 листопада 2022 року відбувся майстер-клас для бібліотекарів Запорізької області "Створення інтерактивного плаката засобами сучасних сервісів", на якому Олена Бєлікова, завідувач бібліотеки Запорізької гімназії №32 поділилась досвідом створення плакатів у редакторі H5P. 

Навчилась. Подивіться першу спробу: 

50 років з часу публікації (1973) трилогії В. З. Нестайка «Тореадори з Васюківки» 

субота, 12 листопада 2022 р.

50-річчя Люцернянської сільської бібліотеки

 

Свято пройшло в теплій дружній атмосфері

Дякуємо ювілярам за гостинність!

Творчих успіхів на наступні 50 років!!!

четвер, 10 листопада 2022 р.

Вітання колегам з ювілеєм

 

  В день ювілею нашої Люцернянської сільської  бібліотеки щиро  вітаємо  співробітників  і читачів цього Джерела знань та інформації!!!

Вітаємо  Оксану Василівну, яка працює зараз, вітаємо всіх колег, які працювали попередні роки.            

Нехай книга завжди залишається нашим добрим і вірним другом, відкриває новий світ фантазії і цікавих пригод для кожного з нас.

   Бажаємо  всім Миру, здоров’я, прагнення до пізнання нового, грамотності, мудрості і великої любові до книг, читання, бібліотеки.


середа, 9 листопада 2022 р.

День української писемності та мови

 


Незважаючи ні на які випробування, Україна писала Радіодиктант національної єдності -2022!

Слава ЗСУ, які дали нам можливість сьогодні це зробити!



 


понеділок, 7 листопада 2022 р.

Слава Герою!

 



 08 листопада 2022 року, у селі Богатирівка відбудеться церемонія військового поховального ритуалу загиблого захисника України – Ганзенко Максима Сергійовича, 23.03.1986 р.н., який загинув 23.10.2022 в бою за Бахмут на Донеччині.

Просимо жителів створити живий коридор о 13:30 від буд. 51 по вул. Молодіжній у с. Богатирівка до будинку де проживав Максим.
Прощання відбудеться у рідному будинку Максима за адресою: вулиця Молодіжна, будинок 28, село Богатирівка.
Поховання відбудеться на кладовищі с. Богатирівка.
Просимо жителів гідно зустріти нашого захисника, який поклав своє життя за нашу свободу і незалежність України у війні з російськими окупантами та провести його в останню дорогу!
Ганзенко Максим загинув в бою за Бахмут на Донеччині 23 жовтня цього року, захищаючи Незалежність нашої держави.
На фронт Максим відправився добровільно, коли розпочалася війна. Вдома на нього чекали батьки, брат, сестра та племінники. В рідному селі Максима знали, як спокійного, чесного й працьовитого чоловіка
Слава Герою! Вічна пам’ять!

Джерело: https://www.facebook.com/photo/?fbid=446451370937822&set=a.428742319375394

вівторок, 1 листопада 2022 р.

П.Яцик

 

1 листопада день пам'яті видатного українця - Петра Яцика, канадського підприємця українського походження, мецената і філантропа, подвижника української культури (1921-2001).

Він ніколи не забував про Батьківщину, вкладаючи величезні кошти в розвиток української мови і культури, в пропагування українства в усьому світі.
Вимушено залишаючи Україну від радянських переслідувань в кінці Другої Світової війни (через співпрацю з УПА) опинився на Заході. До Канади майбутній мільйонер приїхав з сімома доларами в кишені. Працьовитість і вроджений підприємницький хист Петра Яцика дали змогу заснувати власну справу і згодом стати заможною людиною. Він не цурався жодної роботи, працював у ресторані, мив посуд, збирав цент до цента. На перші зароблені гроші в 1950 р. разом з партнерами відкрив у Торонто українську книгарню "Арка".
З 1960­-х років, міцно ставши на ноги, Петро Яцик почав займатися доброчинністю. Свою увагу звернув на науку, освіту та культуру, адже без них не мислив відродження і процвітання України.
У 1986 р. ним була створена Освітня фундація Петра Яцика (далі ОФПЯ), яка складалася з людей, небайдужих до долі України. З часу створення Фундація незмінно слідує настанові її засновника П. Яцика: "Світові пора дізнатися про минуле і теперішнє України. Потрібно вивищувати себе через науку".
Найголовніші проекти профінансовані Петром Яциком це: Український науковий інститут Гарвардського університету, Енциклопедія українознавства, Канадський інститут українських студій. Заснував Лігу українських меценатів, під егідою якої організував міжнародний конкурс знавців української мови. Конкурс, який тепер називається його іменем, став масовим і залучив до вивчення нашої мови українців усього світу.
Він палко вболівав за долю України і намагався всіляко допомогти їй.
"В Україні забагато гучних слів і замало конкретної роботи. Я повсюди чув нарікання на комуністів, на те, скільки зла вони натворили. Згоден – сам бачив наслідки комуністичного господарювання в нашому багатому краю, який зведено до злиденного рівня. Але навіщо витрачати стільки часу і сил на нарікання… Залишмо це нарешті історії… Нас же історія судитиме по тому, що ми робимо чи не робимо сьогодні.", – цитує Петра Яцика у своїй біографічній книзі про нього Михайло Слабошпицький.
Підготовлено за матеріалами з відкритих джерел.
Фото з Інтернету.