четвер, 16 грудня 2021 р.

Міжнародний день чаю

 Вже стало традицією Люцернянської сільської бібліотеки  в Міжнародний день чаю запрошувати дітей на гостину. Підготувала Оксана Василівна виставку різних сортів чаю, красивий посуд, домашні смаколики. Говорили про появу чудового напою, його види, культуру чаювання. Зігрілись гарячим чаєм та пограли біля ялинки.

 


  Це свято так сподобалось дітям, що підтримали ідею чаювання і і шкільних класах.
 Як радіють діти таким нестандартним заходам!
 Зі святом! Пийте чай та будьте здорові!!!

День чаю. 3 клас . Шкода Світлана Миколаївна
                                                4 клас. Зайцева Ірина Леонідівна



середа, 15 грудня 2021 р.

Книги надіслав Музей Голодомору


 Тиждень читання почався з приємного: Національний музей Голодомору для нашого Люцернянського НВК подарував книги. Отримали посібники і школи Михайлівки та Соколівки. Дякуємо за таку допомогу шкільним бібліотекам!!!

неділя, 12 грудня 2021 р.

НАЦІОНАЛЬНИЙ ТИЖДЕНЬ ЧИТАННЯ



Український інститут книги ініціює акцію Національний тиждень читання — першу в Україні загальнонаціональну акцію, присвячену популяризації читання. До неї долучаються українські видавництва, бібліотеки, книгарні та читачі, які об'єднуються заради того, аби якнайбільше українців знайшли свою книжку, свій формат читання та свого автора.

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV

Джерело: УКРІНФОРМ

пʼятниця, 10 грудня 2021 р.

Конкурс есе "Один день"

 


 8 грудня 2021року в Люцернянський НВК завітали журналісти на чолі з телеведучим каналу «Україна» Олегом Панютою, щоб привітати й нагородити  ученицю 11 класу Попову Валерію, яка взяла участь у конкурсі  есе «Один день»

     Проєкт покликаний показати, що початок війни – це не один день, а десятки й сотні різних днів, пов'язаних як із місцевими подіями, так і подіями в країні в цілому, що назавжди змінили життя людей. У конкурсі взяли участь школярі 9-11 класів із Донецької, Луганської, Запорізької та Харківської областей. Усього на конкурс надійшло 1842 оригінальні  есе.  Робота нашої учениці посіла почесне ІІІ місце.

  Пишаємося нашою зірочкою й зичимо подальших успіхів та здобутків!





Вчитель української мови та літератури -  Бруснік Леся Анатоліївна. 





четвер, 9 грудня 2021 р.

Урок у бібліотеці

 

     Читачі 3 класу в День української хустки завітали до бібліотеки. Дівчата приміряли хустку. Слухали про традиційні , обряди з хусткою.



     Оглянули нові надходження літератури під час Щедрого вівторка. Вибрали та почитали цікаві книги.





понеділок, 6 грудня 2021 р.

День української хустки


 


А хустка в нас завжди була в пошані

У літню спеку й люті холоди.
Їх гарно так замотували пані,
Як йшли до церкви,вдома, та й завжди.
(Автор поезії Надія Красоткіна)



Здавна хустка вважалась українським національним аксесуаром, який зберігає в собі старовинні традиції. Хустка є символом прихильності, любові, вірності, прощання, скорботи, оберегом і важливим ритуальним предметом. Це — невід’ємна частина української культурної спадщини.
✓Хустина є оберегом жінки з давніх-давен.
Дівчатка, в основному, носили стрічки, віночки, а коли жінка виходила заміж, то вона одягала на голову хустку. Хустка була її оберегом, оберегом сім’ї, родини. Це — символ і необхідність.
✓Вона була маркером соціального стану жінки. Молодиці носили білі або яскраві хустки, старші жінки — темні, вдови — чорні. Незаміжні дівчата часто вив’язувались вінкоподібно.
✓Саме хустка свідчила про рівень достатку родини. Заможні жінки зазвичай купували дорогі шовкові та вовняні хустки. Про коштовність хусток свідчить той факт, що за польської влади на Західній Україні чоловік повинен був десять днів працювати аби купити своїй дружині хустку.
✓Образ хустки був символічним виявом прихильності. Протягом століть хустина була в Україні найдорожчим подарунком, яка символізує домівку та матір.
✓У народному весільному обряді,поруч з розплітанням коси, стоїть обряд покриття голови молодої хусткою.
✓ «Засвітити волосся» — давній термін, що означав ходити з непокритою головою. Для заміжньої жінки — це вважалося тяжким гріхом. За народними уявленнями, простоволоса заміжня жінка накликала неврожай, хвороби та пошесті.
✓Сьогодні яскраві хустки поступово завойовують прихильність не тільки українок, а й модниць всього світу. А от же українське вкотре стає світовим трендом.
Джерело: https://www.facebook.com/profile.php?id=100054565600129